Війна в Україні вплинула на життя мільйонів людей, змусила 10 мільйонів залишити свої домівки, і створила безпрецедентні гуманітарні потреби всередині країни. Станом на сьогодні 14.6 мільйонів людей потребують термінової гуманітарної допомоги. З лютого 2022 року IRC працює в Україні пліч-о-пліч з місцевими партнерами, щоб надати життєво важливу підтримку людям, які постраждали від конфлікту, аби допомогти їм вижити, відновитися та повернути контроль над своїм майбутнім.

Хто ми такі?

International Rescue Committee (Міжнародний комітет порятунку або IRC) – це міжнародна гуманітарна організація, заснована за закликом Альберта Ейнштейна в 1933 році. Місія IRC полягає в тому, щоб допомогти людям, чиї життя і засоби існування були знищені конфліктами або стихійними лихами, вижити, відновитися і взяти під контроль своє майбутнє. Нині IRC працює в більш ніж 50 країнах, що постраждали від криз. У 2015 році IRC почав працювати в Європі, коли відреагував на міграційну гуманітарну кризу в Греції.

IRC працює в Україні з лютого 2022 року. Разом з українськими партнерами, місцевими неурядовими організаціями, ми прагнемо якнайкраще допомагати людям, які постраждали від війни. International Rescue Committee працює в Одеській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях, підтримуючи громади як у великих містах, так і важкодоступних сільських районах біля лінії фронту.

Разом з нашими місцевими партнерами ми організовуємо видачу необхідних речей, надаємо грошову допомогу нужденним сім'ям, забезпечуємо захист дітей, вразливих груп і людей з інвалідністю. Наша діяльність команди охорони здоров’я включає в себе надання базової медичної допомоги людям у віддалених населених пунктах, психологічну допомогу, реабілітацію, а також роздачі лікарських препаратів для місцевих лікарень та медустанов.

IRC продовжує докладати фандрейзингових зусиль в Європі та США, щоб відповідати на потреби, що зростають. Наші програми також працюють у Польщі. Ми проводимо заходи, призначені для українських біженців у Румунії, Угорщині, Словаччині, Чехії та Болгарії, а також у Німеччині, Італії, Греції та Великій Британії.

Що IRC робить в Україні?

Фінансова допомога

Ефективна екстрена допомога для українців, що надає змогу їм з гідністю та правом вибору задовольнити свої основні потреби. IRC зосереджується на фінансовій підтримці людей у південних та східних регіонах. Зокрема, фінансову допомогу вже отримали жителі Одеської, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.

Базові потреби

IRC разом з нашими партнерами, локальними громадськими організаціями, надає людям необхідні засоби гігієни, набори гідності для жінок і дівчаток-підлітків, а також набори психосоціальної підтримки для дітей. Щоб допомогти людям пережити холодні зимові місяці без опалення та електрики IRC спільно з нашими партнерами видав павербанки, ковдри, спальні мішки та зимовий одяг. Ми також встановили твердопаливні печі у віддалених районах та утеплили будинки, що були пошкоджені внаслідок бойових дій. Наші активності у зимову пору року зосереджені в східних і південно-східних регіонах, де через постійні обстріли і значні руйнування є проблеми з грошовими переказами, банкоматам часто не вистачає готівки, а магазини залишаються порожніми або закритими.

Охорона здоров'я

Мобільні клініки ІRC надають консультації, а також необхідні ліки людям, що проживають у віддалених населених пунктах Харківщини. Також постраждалих людей підтримують наші місцеві медичні партнери. Разом наші команди допомагають понад 7000 пацієнтів щомісяця, прагнучи відновити доступ до первинної ланки медицини в районах, які сильно постраждали від бойових дій. IRC також оснащує медичні установи у південних та східних регіонах життєво необхідним медичним обладнанням та надає фармацевтичні препарати, а наші місцеві партнери допомогли відновити дев’ять лікарень у східній та південно-східній частинах України, де бойові дії наразі є найсильнішими та, де рівень потреб є найбільшим.

Захист

Програми захисту IRC складаються з моніторингу, кейс-менеджменту для дітей та дорослих, що перебувають у зоні ризику, послуг психосоціальної підтримки та допомоги постраждалим унаслідок гендернозумовленого насильства. Ці програми орієнтовані на всіх людей, що постраждали від конфлікту: тих, хто був змушений покинути свої домівки, хто живе поблизу лінії фронту та жителів громад, що приймають ВПО. Разом з нашим місцевим партнером ми проводимо навчання з мінної грамотності для найбільш уражених громад. В організованих просторах наші команди працюють з дітьми, надають їм психосоціальну підтримку, так, щоб вони знову могли повернутися до безтурботного дитинства. Також ми забезпечуємо інші заходи щодо захисту дітей такі як, психосоціальна підтримка. Наш безпечний простір для жінок та дівчат у Дніпрі надає переселенцям відчуття єдності та стає місцем, де вони можуть навчатися новим навичкам. Ми також пропонуємо заняття з виховання дітей внутрішньо переміщеним сім'ям. Наші партнери зосереджуються на індивідуальних консультаціях та тренінгах, що передують запобіганню гендерно зумовленого насильства. Команда захисту та верховенства права IRC надає юридичні консультації та інформаційні сесії для людей, які втратили свої документи або чиї будинки були пошкоджені чи зруйновані в результаті обстрілів і ракетних атак. Безкоштовні послуги надаються особисто і через гарячу лінію.

Наші партнери

IRC тісно співпрацює з партнерами в Україні, зокрема з місцевими благодійними та волонтерськими організаціями. Разом ми прагнемо надавати підтримку населенню найбільш постраждалих та віддалених районів. Ми співпрацюємо з такими організаціями, як Асоціація Саперів України, Право на Захист, Мирне Небо Харкова, Схід-SOS, Stellar Ukraine, Мартін Клуб, Грін-Ландія, Я Херсон, Віра Надія Любов, Помагаєм та Фондом "Єдність для майбутнього".

Усі послуги Міжнародного комітету порятунку (IRC) повністю безкоштовні.

"Наша команда допомогла понад 530 000 клієнтів завдяки сесіям психосоціальної підтримки, жіночим центрам та медичним оглядам від наших мобільних клінік. Понад 190 000 людей, що перебувають у скрутному становищі, отримали побутові набори, включаючи матеріали для ремонту будинків, газові обігрівачі, балони, ковдри та необхідні предмети гігієни. Крім того, ми забезпечили грошову допомогу 130 000 клієнтам, що дозволило їм закрити свої термінові потреби, такі як комунальні рахунки, купівля одягу для дітей та інші. Потреби українських громад, які постраждали від повномасштабної війни, залишаються значними, і наші віддані своїй справі команди та партнери на місцях продовжують надавати життєво важливу допомогу тим, хто залишається поруч з лінією фронту",- поділився Скотт Лі, директор IRC в Україні.

Як з нами зв'язатися?

З будь-яких питань щодо допомоги IRC в Україні звертайтеся до нашої команди за електронною адресою: [email protected] або за телефоном 0800 337 132